Pradžia ›› Piazzetta židiniai ›› Kodėl verta rinktis...
Kaip veikia PIAZZETTA židiniai

Nedidelis židinys duoda didelį kiekį šilumos, o tam kad jis gerai veiktų, reikia laikytis paprastų ir gana tikslių taisyklių.

Šiandieninis nedidelis židinys, pagamintas firmoje PIAZZETTA, yra suprojektuotas taip, kad būtų maksimalus šiluminis našumas esant sumažintoms sąnaudoms.

Tai pasiekta dėka eilės savybių iš pagrindų patobulinusių tradicinį židinį: buvo sukurtas "protingas" židinys, tapęs sukauptos patirties ir technologijos vaisiumi įmonėje, kuri per 35 metus parodė didelį kūrybinį pajėgumą, o vardą PIAZZETTA pavertė naujovės ir kokybės sinonimu.

Multifuoco sistema

PIAZZETTA židinio kapsulė yra pritaikyta prie ventiliacijos įrenginio, tinkamo apšildant Multifuoco sistemos® būdu. Šia PIAZZETTA kompanijos užpatentuota šildymo sistema galima apšildyti vieną ar keletą patalpų, vienodai paskirstant šilumą ir išvengiant šilto oro susikaupimo prie lubų.

Šiltesnis oras, kuris paprastai kaupiasi prie lubų, yra įsiurbiamas ventiliatoriaus centrifugos, įmontuotos prie židinio pagrindo, per angą prie gaubto korpuso. Jis sušyla eidamas pro tarp židinio sienelių esančias ertmes, ir išleidžiamas cirkuliuoti prie grindų - kur šalčiau. Taip sušildytas oras (maždaug 300 m3/h), gali būti ortakiais nukreipiamas ir į kitas patalpas.

Multifuoco sistema®, apšildanti patalpas įsiurbiant orą prie lubų ir siunčiant jį palei grindis, turi šiuos privalumus:

* Šiltas oras juntamas dideliu atstumu, nors ir juda nedideliu greičiu (0.15-0.20 m/s)
* Oras yra maišomas, todėl vienodai pasiskirsto tiek į šalis, tiek į aukštį.

Multifuoco sistemos® ventiliatoriaus veikimas

Ventiliatoriaus sistema yra aprūpinta automatine elektronine greičio sistema. Ventiliatoriaus įsijungimas ir išjungimas patikėti termostatiniam zondui, kuris aktyvuoja ventiliatorių, kai oro temperatūra viršija 450C ir išjungia, kai oro temperatūra nukrinta žemiau 450C.

Ventiliatoriaus greitis kinta keičiantis oro temperatūrai (kai oras karštesnis, ventiliatorius dirba greičiau, kai oras atvėsta, ventiliatorius dirba lėčiau).

Ši sistema leidžia palaikyti pastovią oro temperatūrą ilgą laiką. Pagal pageidavimą gali būti pridedamas distancinis valdymas.

Maloni patalpos temperatūra

Patalpose visada maloniai šilta. Tokiai patalpų būklei turi įtakos įvairūs faktoriai:

* Oro temperatūra turi būti vienoda, neturi būti šiltų oro sluoksnių palei lubas ir šaltų palei grindis;
* Oro greitis, priklausomai nuo ventiliuojamo oro kiekio, įsiurbiamo į patalpą, neturi sukelti oro judėjimo didesnio negu 0.20 m/s, nes atsiras nemalonus šalčio pojūtis palei kojas. Todėl nerekomenduojami konvektoriai, taigi ir didelio galingumo ventiliatoriai, pašalinantys drėgmę, apsunkinantys kvėpavimą, be to per juos patenka nemalonios dulkės.

Diferencijuotas karšto oro padavimas

Multifuoco sistema® ir natūralus konvektorius

PIAZZETTA židinio kapsulė su diferencijuotu šilto oro paskleidimu leidžia geriausiai gauti didelį pagamintos šilumos kiekį ir paskleisti jį per tam skirtus vamzdžius palei grindis. Be to išnaudojant konvekcinio judėjimo principą (esant išjungtam ventiliatoriui) galima paskleisti šiltą orą per tam skirtus vamzdžius ir atitinkamas groteles į kitas šalia esančias patalpas.

Šilto oro išpūtimas į gretimas patalpas

Šiltas oras yra nuvedamas lanksčiais ortakiais- aliuminio vamzdžiais (ø 75mm). Jie turi būti įrengti bei gerai izoliuoti po grindimis arba sienose. Svarbu, kad vamzdžių linijos būtų kuo tiesesnės. Tai padėtų sumažinti šilumos nuostolius, kurie gali svyruoti nuo 5% iki 10 % kiekviename posūkyje. Karšto oro išpūtimas yra reguliuojamas uždaromais antgaliais. Apšildant daugiau patalpų, oro sugrįžimas į patalpą, kurioje yra židinys, turi vykti per tam skirtas šviežio oro padavimo groteles, esančias prie durų ar sienų pagrindo.

Tuo atveju, jeigu nebūtų įrengtas gaubto apvalkalas, Multifuoco sistemos® ortakių linijos neturi viršyti 2-3 m; tačiau yra patartina jį įrengti, kad sušildytas oras geriau cirkuliuotų.


PIAZZETTA židinio kapsulės privalumai

1. Aukščiausia kokybė ir naujausios technologijos

PIAZZETTA židinių kapsulės ir krosnelės yra gaminamos ir surenkamos kompanijos gamyklose Italijoje. Tai suteikia galimybes išlaikyti aukščiausią gaminių kokybę.

2. slankiojančios į viršų atidaromos durelės pagamintos iš keramikinio karščiui atsparaus (iki 7500c) stiklo

Židinio pakuros uždarymas keramikinio stiklo durelėmis užtikrina:

· Saugumą (nuo kibirkščių);

· Puikų ugnies matomumą;

· Žymiai didesnį šiluminį efektyvumą;

· Galimybę valdyti degimą;

· Galimybę panaudoti židinį su mažesne dūmtraukio anga.

3. Pakuros vidinės sienelės iš Aluker ®

Aluker® - tai nauja revoliucinė medžiaga, skirta židinių kameros vidinei apdailai. Ši medžiaga sukurta PIAZZETTA laboratorijose dirbančių specialistų.

Aluker® sukėlė perversmą židinio charakteristikose:

· Didesnis atsparumas karščiui (iki 14000C), lyginant su kitomis karščiui atspariomis medžiagomis ar ketumi;

· Aluker® plokštės gaminamos iš natūralių medžiagų;

· Puikiai akumuliuoja šilumą ir atiduoda ją į aplinką per ilgą laiko tarpą, kai liepsna židinyje jau užgesus.

4. Valdomas degimas

Sklendės reguliavimas leidžia valdyti degimą ir užtikrinti mažesnes išlaidas bei medienos taupymą. O tai naudinga ne tik jums, bet ir tausoja gamtą.

5. Židinio kapsulės konstrukcija užtikrina optimalų degimą ir trauką (plotis, aukštis, gylis - dūmų išmetimas, dūmtraukio vamzdžio diametras)

6. Pakuros plokštė- iš ketaus

7. Grotelės pakuros plokštėje ir dėžutė pelenams - paprastam ir patogiam valymui

8. Židinio kapsulės kojelių reguliavimas suteikia galimybę didesniam apdailos pasirinkimui

9. Židinio kapsulė pagaminta iš plieno

Trigubos plieninės sienelės ženkliai sumažina šiluminį spinduliavimą, lyginant su ketaus židinio kapsule. Todėl nereikalinga šilumos izoliacija aplink židinį, leidžia mėgautis degimu net ir būnant prie pat židinio jam veikiant.

Pati židinio kapsulė sukonstruota taip, kad būtų gautas maksimalus šiluminis efektyvumas ir taip sumažintos kuro (medienos) sąnaudos. Jos trigubos plieninės sienelės tarnauja šilumos mainų pagerinimui. Didžiulis kiekis oro sušildomas kapsulės tarpusieniuose ir natūralios konvekcijos, ar priverstinio išpūtimo (Multifuoco sistema®) būdu paduodamas į patalpą.

Natūralios konvekcijos būdu oras savaime išeina pro groteles židinio apdailos viršuje (palei lubas). Papildomas plieninio gobtuvo pritaikymas suteikia galimybę kaupti šilumą, daugiau išnaudojant energiją pasigaminusią degimo metu.

Priverstinės konvekcijos (Multifuoco sistema®) būdu sušilęs oras specialiais lanksčiais vamzdžiais nukreipiamas palei grindis pro groteles ar išpjovas židinio apdailos apačioje arba išvedžiojamas į gretimas patalpas ar patalpas, esančias aukščiau.


‹‹ atgal