Select Page

Skalūnas

Skalūnas – smulkiagrūdė metamorfinė uoliena daugiausia sudaryta iš kvarco. Natūralus akmuo susiformavo iš nuosėdinių uolienų į kurių sudėtį įėjo molis ar vulkaniniai pelenai.

Judant kontinentams nuosėdinės uolienos, veikiamos karščio ir slėgio, virto metamorfine uoliena – skalūnu. Metamorfizmo metu susiformavusi nauja uoliena buvo išstumta į paviršių suformuodama šiais laikais randamus skalūno kalnus.

Natūralių spalvų, tekstūrų ir jam būdingos kokybės, skalūnas dera su šių dienų gyvenimo stiliaus reikalavimais namams savo šiluma, elegancija, žavesiu, ilgaamžiškumu ir svarbiausia lengva priežiūra.

Tinkamai instaliuotos skalūno grindys, dažniausiai virtuvėse, voniose, koridoriuose ir prieškambariuose, bei kitose intensyviai naudojamose namų vietose, gali sukurti tikrą grožį.

Natūralus akmuo gali būti naudojamas tiek grindų, tiek sienų apdailai suteikdamas ilgalaikį raštų ir spalvų atradimo džiaugsmą.

Jūs patirsite vaikščiojimo malonumą skalūno plytelėmis ypatingai basomis, nes skalūnas kvėpuoja ir išlaiko malonią supančios aplinkos temperatūrą, be to jis nėra slidus.

Skalūnas išgaunamas uoliniuose kalnuose Indijoje, Kinijoje, Pietų Afrikoje, bei Pietų Amerikoje. Kaip ir pati gamta, skalūno grožis yra nesenstantis ir tinkamas bet kuriam dekorui – ir šiuolaikiniam, ir kaimiškam.

Visos teisės saugomos UAB Akmenija | 2021

UAB Akmenija Plytinės g. 9 Klaipėda