Select Page

Kodėl verta rinktis PIAZZETTA?

Kaip veikia PIAZZETTA židiniai
Nedidelis židinys duoda didelį kiekį šilumos, o tam kad jis gerai veiktų, reikia laikytis paprastų ir gana tikslių taisyklių.

Šiandieninis nedidelis židinys, pagamintas firmoje PIAZZETTA, yra suprojektuotas taip, kad būtų maksimalus šiluminis našumas esant sumažintoms sąnaudoms.

Tai pasiekta dėka eilės savybių iš pagrindų patobulinusių tradicinį židinį: buvo sukurtas „protingas” židinys, tapęs sukauptos patirties ir technologijos vaisiumi įmonėje, kuri per 35 metus parodė didelį kūrybinį pajėgumą, o vardą PIAZZETTA pavertė naujovės ir kokybės sinonimu.

Multifuoco sistema

PIAZZETTA židinio kapsulė yra pritaikyta prie ventiliacijos įrenginio, tinkamo apšildant Multifuoco sistemos® būdu. Šia PIAZZETTA kompanijos užpatentuota šildymo sistema galima apšildyti vieną ar keletą patalpų, vienodai paskirstant šilumą ir išvengiant šilto oro susikaupimo prie lubų.

Šiltesnis oras, kuris paprastai kaupiasi prie lubų, yra įsiurbiamas ventiliatoriaus centrifugos, įmontuotos prie židinio pagrindo, per angą prie gaubto korpuso. Jis sušyla eidamas pro tarp židinio sienelių esančias ertmes, ir išleidžiamas cirkuliuoti prie grindų – kur šalčiau. Taip sušildytas oras (maždaug 300 m3/h), gali būti ortakiais nukreipiamas ir į kitas patalpas.

Multifuoco sistema®, apšildanti patalpas įsiurbiant orą prie lubų ir siunčiant jį palei grindis, turi šiuos privalumus:

* Šiltas oras juntamas dideliu atstumu, nors ir juda nedideliu greičiu (0.15-0.20 m/s)
* Oras yra maišomas, todėl vienodai pasiskirsto tiek į šalis, tiek į aukštį.

Multifuoco sistemos® ventiliatoriaus veikimas

Ventiliatoriaus sistema yra aprūpinta automatine elektronine greičio sistema. Ventiliatoriaus įsijungimas ir išjungimas patikėti termostatiniam zondui, kuris aktyvuoja ventiliatorių, kai oro temperatūra viršija 450C ir išjungia, kai oro temperatūra nukrinta žemiau 450C.

Ventiliatoriaus greitis kinta keičiantis oro temperatūrai (kai oras karštesnis, ventiliatorius dirba greičiau, kai oras atvėsta, ventiliatorius dirba lėčiau).

Ši sistema leidžia palaikyti pastovią oro temperatūrą ilgą laiką. Pagal pageidavimą gali būti pridedamas distancinis valdymas.

Maloni patalpos temperatūra

Patalpose visada maloniai šilta. Tokiai patalpų būklei turi įtakos įvairūs faktoriai:

* Oro temperatūra turi būti vienoda, neturi būti šiltų oro sluoksnių palei lubas ir šaltų palei grindis;
* Oro greitis, priklausomai nuo ventiliuojamo oro kiekio, įsiurbiamo į patalpą, neturi sukelti oro judėjimo didesnio negu 0.20 m/s, nes atsiras nemalonus šalčio pojūtis palei kojas. Todėl nerekomenduojami konvektoriai, taigi ir didelio galingumo ventiliatoriai, pašalinantys drėgmę, apsunkinantys kvėpavimą, be to per juos patenka nemalonios dulkės.

Diferencijuotas karšto oro padavimas

Multifuoco sistema® ir natūralus konvektorius

PIAZZETTA židinio kapsulė su diferencijuotu šilto oro paskleidimu leidžia geriausiai gauti didelį pagamintos šilumos kiekį ir paskleisti jį per tam skirtus vamzdžius palei grindis. Be to išnaudojant konvekcinio judėjimo principą (esant išjungtam ventiliatoriui) galima paskleisti šiltą orą per tam skirtus vamzdžius ir atitinkamas groteles į kitas šalia esančias patalpas.

Šilto oro išpūtimas į gretimas patalpas

Šiltas oras yra nuvedamas lanksčiais ortakiais- aliuminio vamzdžiais (ø 75mm). Jie turi būti įrengti bei gerai izoliuoti po grindimis arba sienose. Svarbu, kad vamzdžių linijos būtų kuo tiesesnės. Tai padėtų sumažinti šilumos nuostolius, kurie gali svyruoti nuo 5% iki 10 % kiekviename posūkyje. Karšto oro išpūtimas yra reguliuojamas uždaromais antgaliais. Apšildant daugiau patalpų, oro sugrįžimas į patalpą, kurioje yra židinys, turi vykti per tam skirtas šviežio oro padavimo groteles, esančias prie durų ar sienų pagrindo.

Tuo atveju, jeigu nebūtų įrengtas gaubto apvalkalas, Multifuoco sistemos® ortakių linijos neturi viršyti 2-3 m; tačiau yra patartina jį įrengti, kad sušildytas oras geriau cirkuliuotų.

Visos teisės saugomos UAB Akmenija | 2021

UAB Akmenija Plytinės g. 9 Klaipėda